אגודת האקטוארים בישראל העניקה תארי כבוד לאבי בר-אור ופרופ׳ יהודה כהנא

התארים הוענקו באירוע הגאלה של האגודה, בו הוענקו בנוסף תעודות לעשרים ושבעה אקטוארים אשר עמדו בדרישות ההכשרה המקצועית לפי רמות הסמכה שונות

 

 

FacebookTwitter Whatsapp
מימין לשמאל: פרופ׳ יהודה כהנא ואבי בר-אור, צילום: מור שקיפימימין לשמאל: פרופ׳ יהודה כהנא ואבי בר-אור, צילום: מור שקיפי

אדם כהן 21/06/2022

אגודת האקטוארים בישראל ערכה ביום חמישי האחרון ברעננה אירוע גאלה בהשתתפות כ-300 חברים ובני/בנות זוגם, בהם אקטוארים מהבכירים בחברות הביטוח ובגופי הפנסיה. האירוע התקיים במעמד יאיר המבורגר, יו"ר איגוד חברות הביטוח והתאחדות החברות לביטוח חיים, כאשר ד"ר משה ברקת שלח ברכה מצולמת לחברי האגודה בשל השתתפותו בימים אלה בכנס מפקחים בין-לאומי. עם נותני החסות לאירוע נמנו מבטח המשנה סוויס רי, מבטח המשנה מיוניק רי וחברת היועצים מילמן.

מאגודת האקטוארים בישראל נמסר כי "ערב הגאלה עמד בסימן בשורות לעתיד, בה בעת ששתי תוכניות חדשות ללימודי אקטואריה עומדות להיפתח השנה ובשנה הבאה בקריה האקדמית אונו ובאוניברסיטת תל אביב, בהתאמה. התכניות החדשות יצטרפו לתכנית לימודי האקטואריה הפועלת מזה שנים רבות באוניברסיטת חיפה". לדברי גורמים באגודה, התוכנית החדשה בקריה האקדמית אונו תתקיים במסגרת תואר שני, בדומה ללימודי האקטואריה המתקיימים בחיפה, בעוד שהתוכנית באוניברסיטת תל אביב צפויה להתקיים במסגרת תואר ראשון, כחלק מפעילות מכון הראל לחדשנות באקטואריה.

במהלך הערב העניקה אגודת האקטוארים תעודות לעשרים ושבעה מחבריה, שעמדו בדרישות ההכשרה המקצועית לפי רמות הסמכה שונות, מתוכם עשרה שהגיעו למעמד של אקטואר מוסמך (F.IL.A.A). שישה עשר למעמד של עמית מתמחה בכיר ואחד למעמד של אקטואר מתמחה (A.IL.A.A). 

בשיאו של האירוע בחרה אגודת האקטוארים בישראל להוקיר תודה מיוחדת לאבי בר-אור ולפרופ' יהודה כהנא, שקיבלו בטקס מרגש מאוד תארי כבוד על מפעל חייהם. הטקס נערך בהשתתפות בני המשפחות של השניים וכלל הצגת סרטונים מושקעים על פעילותם לאורך שנים רבות.  

באגודת האקטוארים מסבירים כי "אבי בר-אור, לשעבר נשיא האגודה, תרם תרומה ייחודית לקידום מעמד האקטואר, להכשרת דורות של אקטוארים ולהפיכת האגודה לגוף המוביל והמייצג את מקצוע האקטואריה בארץ ובעולם. פרופ' יהודה כהנא הינו דמות בעל השפעה רבה על ענף הביטוח ומקצוע האקטואריה בארץ ובעולם, בהיותו הוגה, מכונן, מחנך וחוקר בין הפוריים ביותר בתחום הביטוח, לצד היותו חלוץ ביזמות ובחדשנות ובעל שם בינלאומי של תפיסות ורעיונות חדשים". תארי הכבוד שחולקו באירוע הם תחילתה של מסורת אותה מבקשת להנהיג האגודה כהבעת הערכה לאקטוארים אשר הטביעו חותם על תחום האקטואריה ועל ענף הביטוח בישראל. 

בנוסף, חברי אגודת האקטוארים נהנו בחלק המקצועי של האירוע מהרצאה בניהול סיכונים ובחלק החוויתי ממשחקי קזינו כשברקע המסר:  Actuaries don't gamble, they know the numbers. 

דפנה קאופמן, נשיאת אגודת האקטוארים בישראל, אמרה: "חווינו ערב מהנה, מגבש ועוצמתי, שהתאפיין בשילוב רב-דורי של אקטוארים. ערב מיוחד זה המחיש את ערכי הליבה של האגודה, את הערכתה לדור המייסד ולדור ההמשך ואת תנופת העשייה שלה אל מול מגוון אתגרים, בהם הכשרת יותר אקטוארים העומדים בסטנדרטים המקצועיים הגבוהים ביותר. כגוף המקצועי המוביל בישראל פעלנו להרחבת אפשרויות לימוד המקצוע, יחד עם קידום ממשי של תכניות רבות נוספות. כל זאת, הודות לעבודה מערכתית מאומצת ועל כך תודתי לחברי הוועד המנהל של האגודה, לחברי הוועדות באגודה וכמובן לחברים האקטוארים עצמם, שהם המוח מאחורי ענף הביטוח והברומטר של פעילותו".