ביטוח רכב: טבלת עליות המחירים בביטוח רכב - לפי סוגי רכבים

מדד Wobi : לראשונה מזה שנתיים וחצי - ירידה במחירי פוליסת ביטוח רכב. מחירי הפוליסות ירדו באפריל ב-1% אך מתחילת השנה התייקרו בכ-5%

 

 

FacebookTwitter Whatsapp
ירידה במחירי פוליסת ביטוח רכב באפריל / איור: פאנדרירידה במחירי פוליסת ביטוח רכב באפריל / איור: פאנדר

קרן מרדכי 07/05/2024

על פי מדד Wobi למחירי ביטוח רכב, ירדו מחירי פוליסות ביטוח הרכב בחודש אפריל האחרון ב-1% לעומת חודש מרץ. ירידת המחירים האחרונה שנרשמה הייתה באוקטובר 21 (לפני שנתיים וחצי) בתקופת משבר הקורונה, אז ירדו המחרים ב 0.5%. מאז אוקטובר 2021, עלו מחירי הפוליסות ב-64%. מאז תחילת שנת 2024, עלו המחירים ב-5%.

אתר השוואת וקניית מוצרי ביטוח Wobi עורך מדי חודש את מדד מחירי ביטוחי הרכב (מקיף + חובה). המדד כולל ניתוח ביג דאטה חודשי של כל הפוליסות המבוטחות דרך Wobi, בודק הצעות של 10 חברות ביטוח שונות ואת תנודות המחירים בהן.

היקף גניבות הרכב ממשיך לעלות

בנושא גניבות הרכב, ברבעון הראשונה של שנת 2024 גדל היקף הגניבות ביותר מ-50%, ביחס לרבעון האחרון של 2023. 

הפערים בין חברות הביטוח ממשיכים להעמיק

הפערים בין חברות הביטוח עדיין גדולים, כאשר הפער בין ההצעה הראשונה (הזולה ביותר) להצעה השנייה עומד על כ- 700 ש"ח והפער בין ההצעה הראשונה (הזולה ביותר) להצעה האחרונה (היקרה ביותר) עומד על כ-4,900 ש"ח. פער המחירים בין ביטוח מקיף לצד ג' עומד על 1,900 שקלים בממוצע - ירידה קלה ביחס לחודש הקודם, אז הפער עמד על 2,000 שקלים. 

נדב שרייבמן, מנהל מחלקת מחקר ואנליזה ב-Wobi: "מחירי פוליסת ביטוח הרכב יורדים לראשונה מזה כשנתיים וחצי, אך בשלב זה קשה להעריך אם מדובר במגמה. לאור הפערים המעמקים בין החברות בדגמים השונים והפרופילים שונים, אנו ממליצים להימנע מחידוש אוטומטי לביטוח הרכב ולהשוות בין הצעות ממספר חברות. עם הכלים הדיגיטליים שקיימים כיום ניתן לבצע בדיקה מהירה ונוחה ולחסוך עד אלפי שקלים. המלצתי היא להקדיש את תשומת הלב, לבחון את הפערים בין הכיסויים, בין תנאי המיגון וכמובן בין עלות הביטוח של כל חברה".השפעה גדולה של סוג הרכב והדגם על הנתונים 

מוובי נמסר, כי לפי הנתונים קיימת שונות משמעותית במחירי הביטוח ביחס לסוג הרכב או הדגם; כך לדוגמא מחיר הביטוח לטויוטה קורולה עלה מאפריל 2023 ב-28.1% ומחודש הקודם עלה ב-3%. לעומת, מחיר הביטוח של ניסאן קשאי אשר עלה מאפריל 2023 רק ב- 13.1% ונרשמה ירידה מחודש מרץ 2024 של 6.4%.