קבוצת קוד אואזיס משקיעה מיליוני שקלים בסטארט-אפ אינשורטיקס

רונן פישר: "אנחנו מתכננים להפוך לשחקן המשמעותי ביותר בשוק הישראלי ואף לחדור לשווקים בינלאומיים"

 

 

FacebookTwitter Whatsapp
Image by Gerd Altmann from PixabayImage by Gerd Altmann from Pixabay

מיכאל לוי 17/06/2022

לאחר שנים ארוכות של התמחות במתן שירותי תוכנה בתחומי הדיגיטל ומערכות מידע, קבוצת קוד אואזיס משקיעה מיליוני שקלים בחברת הבת - סטארט-אפ חדש בשם אינשורטיקס (Insurtix) המפתח פלטפורמת ליבה מתקדמת לענף הביטוח. הסטארט-אפ מונה היום 12  עובדים, מגייס עובדים חדשים, ובראשו עומד רונן פישר, המייסד והמנכ"ל.

פלטפורמת אינשורטיקס מספקת לחברות ביטוח ולסוכנויות ביטוח חתמיות (MGAs) פתרון גמיש ומודולרי, מקצה לקצה לניהול ושימור הפעילות העסקית המסורתית בתחום הביטוח, אך בנוסף, מותאמת הפלטפורמה לאתגרי השעה והעתיד. היא תומכת בפרסונליזציה של ביטוחים, עד לרמת הפרט, או השימוש הספציפי. לדוגמא, שלם ביטוח פר נסיעה ברכב, סע לאט – שלם פחות, הפעל ביטוח דירה רק כשאתה שוהה מחוץ לבית וכן הלאה. "דוגמאות אלה הן רק קצה הקרחון ובשנים הקרובות נראה כיצד הן הופכות להיות יותר ויותר רווחות" אומר פישר, "אינשורטיקס  תומכת גם בטרנד של ביטוח מוטמע (Embedded Insurance)  ויכולה לאפשר לדוגמא הפעלת ביטוח אוטומטית ברגע שנכנסת לרכב, או רכישת ביטוח משלוח באופן אוטומטי ברגע שאתה רוכש מוצר באמזון."

אתגר נוסף שמתמודדת איתו אינשורטקס הוא אתגר האינטגרציה. במציאות בה יש יותר ויותר סטארט-אפים שמפתחים מוצרים וטכנולוגיות משלימות לעולם הביטוח החברה המבטחת רוצה לשלב בין מוצרים של חברת צד שלישי למערכת הליבה שלה בקלות ובטבעיות. במקרה כזה אינשורטיקס יכולה להוות שכבת ביניים בין מערכת הליבה הוותיקה של החברה לבין כל פתרון צד שלישי שהחברה רוצה להוסיף ולשלב, או כמובן, להחליף את מערכת הליבה כולה ולשמש כפלטפורמת ליבה גמישה, דיגיטלית ועכשווית, בתהליך הסבה הדרגתי ובסיכון נמוך.  

"פלטפורמת אינשורטיקס פותחה על ידינו לאורך שנים על סמך ניסיון רב ומגוון בעבודה עם כל חברות הביטוח בישראל, כחלק מן העבודה השוטפת בקוד-אואזיס" אומרת גלי כץ, סמנכ"לית מוצר באינשורטיקס.  "עם הקמתה שמשה חברת ליברה כבטא סייט שלנו ועזרה לנו לשפר ולדייק את הפלטפורמה. היום אינשורטיקס תומכת בכל הפעילות המגוונת והמתקדמת של ליברה ועוזרת לה לשנות את כללי המשחק בענף הביטוח בישראל לטובת הצרכנים." 

"אנחנו מתכננים להפוך לשחקן המשמעותי ביותר בשוק הישראלי ואף לחדור  לשווקים  בינלאומיים. עולם הביטוח הישראלי משווע לריענון בתחום מערכות הליבה זה מספר שנים. שורה של אתגרים, כמו גודל השוק הישראלי, רגולציה מורכבת, מחסום שפה,  מטבע ועוד יצרו מצב שבו קומץ השחקנים הבינלאומיים שמנסים להיכנס לשוק המקומי  לוקחים סיכונים דרמטיים.  בצד זה, שחקנים מקומיים ותיקים מתקשים לשמור על יכולות עכשוויות. לוואקום הזה נכנסת אינשורטיקס עם פלטפורמה דיגיטלית וגמישה" אומר פישר. 

אינשורטיקס  שמה דגש על חווית משתמש ומסייעת ללקוח בניהול ושימור כל הפעילות העסקית בתחום הביטוח, לרבות: ניהול מוצרים, חיתום, גבייה, CRM, ניהול תביעות, ניהול משימות, שולחנות עבודה והרבה מעבר. השימוש בה כרוך בדמי רישוי שנתיים, והיא ברת התקנה באתר הלקוח או בענן.